KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Středočeský kraj chce letos opět podpořit paliativní a hospicovou péči, částka je dvojnásobná
Zpět

Středočeský kraj chce letos opět podpořit paliativní a hospicovou péči, částka je dvojnásobná

Přidáno 9. 6. 2022
Ilustrační foto
Celkem 6 milionů korun letos vyhradil Středočeský kraj na dotace ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání Zdravotnictví. S návrhem na rozdělení se dnes seznámili krajští radní, kteří žádosti podpořili, konečné slovo bude mít zastupitelstvo.
Peníze ze Středočeského Humanitárního fondu jsou určené například na podporu paliativní a hospicové péče nebo péče ošetřovatelské a paliativní poskytované ve vlastním sociálním prostředí pacienta. Dotace by měly být rozdělené mezi 17 subjektů. 

Žádosti o poskytnutí dotací z předmětného programu byly podávány v termínu od 28. března 2022 do 11. dubna 2022. Většina vybraných projektů se zaměřuje zejména na paliativní péči v domácím prostředí pacienta, výjimkou však není i podpora propojení „klasické“ ošetřovatelské péče s péčí paliativní tak, aby byla zajištěna tolik potřebná kontinuita poskytované péče.  Rozdělení dotací podléhá ještě schválení zastupitelstvem.

Zdroj: www.kr-stredocesky.cz