KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Bratři a sestry. Mladí lidovci jako budoucnost i svědomí své politické strany
Zpět

Bratři a sestry. Mladí lidovci jako budoucnost i svědomí své politické strany

Přidáno 12. 9. 2022
Ilustrační foto
Je to jedna z nejstarších stran v Česku. KDU-ČSL se označuje za hájemství věřících i zastánců „tradičních hodnot“. Brzy se mohou však posunout. Mezi čtyřmi stovkami Mladých lidovců jsou i ti, kteří mají progresivnější uvažování. „Díky nim máme ministerstvo životního prostředí,” podotýká předseda strany Marian Jurečka v seriálu Mladí politici zítřka.
Je pátek odpoledne a Jurečka přijel navštívit členy mládežnické organizace do hotelu na Vysočině, ve kterém se koná letní soustředění, takzvaný Summer Camp. Pro Mladé lidovce to je jejich největší událost roku. Během pěti dní se v konferenční místnosti vystřídají i další tváře strany, každý s vlastním vystoupením, během kterého hovoří o stavu strany a odpovídá na dotazy mládežníků.

„Máme tolik poslanců, kolik jsme nikdy neměli, třiadvacet, máme tři podle mého názoru zajímavá ministerstva, máme tři a půl procenta. Co s tím budeme dělat?“ ptá se Mariana Jurečky, předsedy KDU-ČSL a současného ministra práce a sociálních věcí, třeba jeden ze členů Mladých lidovců Antonín.

Více zde.