KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Děkujeme za podporu do PS
Zpět

Děkujeme za podporu do PS

Přidáno 23. 10. 2017
Ilustrační foto
Tisková zpráva, 21. 10. 2017
Ve volbách do poslanecké sněmovny získala KDU-ČSL 10 mandátů. Ze všech demokratických stran tak v letošních volbách ztratila nejméně. 
„Děkuji našim voličům a členům, že nás opět poslali do poslanecké sněmovny. Někdy je složitější obhájit tu situaci, která nastala. Je to jako u rockerů; když vydávají první elpíčko, tak je to jednodušší, než když vydávají to druhé. Vážím si zapálení našich členů a příznivců v kampani. S celkovými výsledky nemůžeme být úplně spokojeni. Zvítězily antisystémové strany. Pro nás je to určitě důvod k zamyšlení, že i ten trend, který vidíme v Evropě, pokračuje také v České republice. Jako KDU-ČSL jsme z demokratických stran ztratili nejméně mandátů, konkrétně 4, což je relativně málo, ale za úspěch to považovat nemůžeme,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

V povolebních vyjednáváních je nyní řada na vítězi voleb.

„Uvidíme, zda budeme osloveni. Každopádně můžeme garantovat, že zůstávají stejné podmínky, a to, že nepůjdeme do vlády s trestně stíhaným nebo obviněným člověkem a zásadní je také programová shoda, abychom mohli plnit náš program. Jsme připraveni jednat, ve vládě chceme být proto, abychom mohli plnit svůj program. Jsem přesvědčen, že získání mandátů v devíti krajích je třeba ocenit a poděkovat,“ dodal Pavel Bělobrádek.

kdu.cz